KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385148
nr 1338 5148
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Stickande flicka. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 55x46cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:02:31
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr